Наша Асоціація виступає з застереженням щодо можливого застосування у законодавстві України норм, які передбачають використання несортованих твердих побутових відходів (ТПВ) у якості сировини для виробництва електричної енергії. У складі ТПВ небезпечні відходи складають долю від 1 до 3%. Відсутність системи роздільного збирання не дає можливості населенню ефективно відсортовувати небезпечні речовини. Підхід, який запропонований Комітетом Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки щодо визнання саме не сортованого ТПВ сировиною порушує основні норми Європейського законодавства у сфері поводження з відходами, які доречи, мають бути застосовані в Українському законодавстві. Крім того, у складі ТПВ від 30 до 45% складає корисна сировина, яка може бути відсортована та повернута у якості сировини для промисловості.

З іншого боку, ми визнаємо та підтримуємо процеси, спрямовані на перегляд сировинної бази за рахунок відходів. Але така сировина має бути відповідним чином підготовлена, мають бути відокремлені небезпечні фракції, корисна сировинна база для переробки, не калорійні відходи тощо. За таких умов, сировинна база для енергетики складатиме порядку 300 млн. тон щороку.

Ми виступаємо за впровадження механізмів роздільного збирання, сортування та переробки відходів. Дана галузь, за даними ЄБРР має потенціал у 2-3 млрд. грн. щороку та 400 тис нових робочих місць. Досягнення таких амбітних, але дуже корисних цілей, не може відбуватися без залучення експертної думки ринку та світового досвіду.