Один з учасників Асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами – ТОВ «ТАРКОМ-ЕКОСЕРВІС» ще у травні 2017 року започаткував спільно з Обухівською міською адміністрацією проект по збиранню небезпечних відходів (ртуть містких ламп та батарейок) від населення міста Обухів. Проект отримав назву #БезпечнийОбухів. Перший місяць роботи проект показав, що можливість Обухівчанам здати небезпечний непотріб, має достатній попит. Про результати першого місяця можна почитати тут.

Цього разу ми провели інкасацію небезпечних відходів з мережі ПОМАРАНЧЕВИХ КОНТЕЙНЕРІВ. Результати такі:

Ртуть містких ламп зібрано 504 шт.

Батарейок/акумуляторів зібрано 47 кілограмів.

Яке значення це має для довкілля. Особливо треба звернути увагу, що це спрямовано безпосередньо для довкілля Обухівщини. Оскільки все побутове сміття їде на 5й полігон, що біля с. Підгірці Обухівського району.

Вага батарейки АА 22 грами, а батарейки ААА – 11 грамів. Розраховуємо середню вагу і це 16,5 грамів. Зібрані 47 кіло – це приблизно 3 тисячі батарейок. Вчені оприлюднювали таку жахливу цифру:

1 батарейка здатна забруднити 20м3 ґрунту

Обухівчани за літо врятували від забруднення важкими металами та токсичними відходами :

60 000 метрів кубічних ґрунтів району!

Це вагомий внесок. Звичайно, що можливо цей результат може бути значно більшим. Але ж це тільки початок. Кожному це було зробити не важко, але ж підсумований внесок вражає!!

Зараз про деталі нашої операції скажімо таке.

  1. Контейнер, що встановлено біля лікарні.

Крім ламп та батарейок, певні мешканці додали ще одну напівпорожню пляшку пива, яка позаливала батарейки та кілька паперових філіжанок з під кави. Мусимо зазначити, що за 5 метрів є кам’яна урна для звичайних відходів. Тож ми розцінюємо цей факт, як звичайне бидлотство. Доречи, був зламаний клапан, що замикає ємність з лампами.

  1. Контейнер, що встановлений на масиві «Яблуневий»

Таж історія: пиво, але вже без філіжанок, зламаний клапан ємності для ламп…

  1. Магазин промислових товарів ОБУХІВМІСКВТОРРЕСУРСИ

Контейнер без пошкоджень. Багато батарей та ламп. М’ячик, який випадково закинув молодий Обухівчанин у контейнер для батарейок – повернуто власнику 😉

  1. Контейнер у магазині КАЗКА

Це рекордний пункт. Сама більша кількість небезпеки зібрано саме тут. Крім того, Обухівчани принесли сюди негабаритні лампи, які також потраплять на утилізацію. Доречи, як це відбувається, Ви можете побачити тут:

https://www.youtube.com/watch?v=TpqFoPxkaIc&t=1s

Загальні висновки такі:

  1. Більша частина Обухівчан підтримала екологічну інновацію;
  2. Локація розміщення контейнеру має велике значення;
  3. В контейнерах було виявлено певну частину електричних відходів: 1 IPhone, 3 мобілки Philips, та міксер. Це говорить, про те, що певна частина Обухівчан розуміє небезпеку електронних та електричних відходів, що навила зараз над усім світом. Це дуже обнадійливо. Будемо думати над вирішенням цього світового виклику.
  4. Проект #БезпечнийОбухів буде розвиватися й далі.

Попереду ще інформація по аналізу кількості небезпечних відходів, які відсортовані ОБУХІВМІСКВТОРРЕСУРСИ з звичайних контейнерів.  Тоді ситуація стане зрозумілішою. Але вже зараз можливо говорити про успіх проекту.

ДЯКУЄМО ВАМ, ОБУХІВЧАНИ!!